Drmek obecný - Vitex agnus castus

Drmek obecný (Vitex agnus castus) pomáhá také při léčbě akné, půsbí proti baktériím a houbám a potlačuje sexuální touhu. Bobule sklízíme v srpnu a sušíme na slunci, nebo při umělé teplotě do 40°C.

Drmek obecný – Vitex agnus castus

Drmek obecný používali už staří antičtí lékaři k léčení různých chorob. Tuto léčivou rostlinu používal také Hippokrates, který měl tuto léčivou bylinu jako svou oblíbenou medicínu. Drmek se také používal v Řecku jako afrodisiakum.

Lidové názvy drmku obecného

Drmku obecnému se také říká mnišský pepř, mužský pepř.

Sběr a sušení

U drmku obecného sušíme plody. Bobule sklízíme v srpnu a sušíme na slunci, nebo při umělé teplotě do 40°C.

Učinné látky

Drmek obsahuje silice, třísloviny, 0,5% angusidů, progesteron a jeho sloučeniny.

Použití drmku obecného

Drmek obecný reguluje menstruační cyklus, napomáhá donošení dítěte a podporuje ovulaci (uvolnění vajíček). Svým působením pomáhá také při léčbě akné, půsbí proti baktériím a houbám a potlačuje sexuální touhu.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id7311 (vitejdoma.cz/zahradnik#6793)


Diskuze a zkušenosti

Jájájá | 05.11.2013 12:34
Drmek obecný Příspěvek jsem hledala!!


Přidat komentář