Kotvičník pozemní - Trimbulus terrestris

Kotvičník pozemní působí močopudně, užívá se při chorobách ledvin a močových cest,napomáhá rozpouštění močových kaménků, zvyšuje sekreci žaludečních šťáv a peristaltiku střev, rozšiřuje cévy a snižuje krevní tlak.

Kotvičník pozemní – Trimbulus terrestris

Jako léčivou rostlinu znali kotvičník pozemní již starověcí léčitelé v Číně, Indii a Mezopotámii. Odvar z různých částí rostliny se tradičně používal ke zlepšení činnosti jater a posílení usínajícího zájmu o sexuální život.

Lidové názvy

Kotvičníku pozemnímu se také říká zemní kotva, kotvičníček.

Sběr a sušení

Sbíráme květy v době kvetení (červen – srpen). Květy sušíme na přímém slunci nebo při umělé teplotě do 35°C.

Účinné látky

Kotvičník pozemní obsahuje saponiny glykosidy, třísloviny, pryskyřice, alkaloidy , flavonoidy, olej, tanin, sacharidy, steroidy.

Použití

Kotvičník pozemní působí močopudně, užívá se při chorobách ledvin a močových cest,napomáhá rozpouštění močových kaménků, zvyšuje sekreci žaludečních šťáv a peristaltiku střev, rozšiřuje cévy a snižuje krevní tlak.

Čaj z kotvičníku pozemního

1 čajovou lžíci sušených květů kotvičníku zalijeme 500 mililitry vroucí vody a na mírném ohni vaříme. Poté pijeme 3x denně, vždy 30 minut před jídlem.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id7298 (vitejdoma.cz/zahradnik#6706)


Přidat komentář