Ploštičník hroznovitý - Cimicifluga racemosa

Ploštičník hroznovitý používáme při menopauze snižuje návaly horka a potivost, zlepšuje psychický stav, mírní poruchy spánku a při menstruaci snižuje předmenstruační bolesti, nervové napětí, horečku, křeče dělohy, má určité hormonální účinky.

Ploštičník hroznovitý - Cimicifuga racemosa

Ploštičník (Cimicifuga racemosa) objevili severoameričtí Indiáni. Do Evropy byl dovezen až v 19.století. Jeho domovem je Kanada a atlantické pobřeží Spojených států.

Lidové názvy

Ploštičníku hroznovitému se také říká samorostlík klasnatý, ploštiřník , ploštíček hroznovitý, ploštková tráva (travina).

Sběr a sušení

Z ploštičníku se používají oddenky a kořeny, které se sbírají v létě (červen – srpen). Sušíme na slunci nebo při umělé teplotě do 40°C.

Účinné látky

Ploštičník hroznovitý obsahuje především alkaloidy, třísloviny, terpenoidy.

Použití

Ploštičník hroznovitý používáme při menopauze snižuje návaly horka a potivost, zlepšuje psychický stav, mírní poruchy spánku a při menstruaci snižuje předmenstruační bolesti, nervové napětí, horečku, křeče dělohy, má určité hormonální účinky. Má také protizánětlivé působení, mírně snižuje krevní tlak, zklidňuje kašel, pomáhá při revmatismu, krvácení dásní, očním zánětu a lámavosti nehtů.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id7297 (vitejdoma.cz/zahradnik#6699)


Přidat komentář