Violka trojbarevná - Viola trikolor

Violka trojbarevná je účinný prostředek na vykašlávání při průduškových kašlích a pomáhá při celé řadě infikovaných či zanícených kožních projevů. Kvetoucí nať violky se seřezává za slunečného počasí těsně nad zemí.

Violka trojbarevná - Viola trikolor

Tato bylina byla kdysi oblíbeným doplňkem nápojů lásky. Staří Řekové ji používali ke zmírňování hněvu a utišení bolestí hlavy. Rostlina byla pokládána za symbol příjemných myšlenek. Odedávna se violka také užívala jako respirační lék.

Lidové názvy violky trojbarevné

Violce trojbarevné se také říká sirotka, trojník, planá maceška, maceška úpolní, violka trojící, macoška, bylina trojící, fialička, macocha, pětbolestí, širotka , trojice polní.

Sběr violky trojbarevné

Kvetoucí nať violky se seřezává za slunečného počasí těsně nad zemí. Suší se rychle ve stínu. Umělá teplota nesmí přesáhnout 50 ° C.

Účinné látky violky trojbarevné

Violka obsahuje saponiny, silici složenou ze sloučenin kyseliny salicylové, alkaloid violin, sliz, třísloviny, cukr.V květech jsou obsaženy flavony (violaquercitrin a gaultherin) a anthokyanový glykosid.

Použití violky trojbarevné

Violka trojbarevná je účinný prostředek na vykašlávání při průduškových kašlích a pomáhá při celé řadě infikovaných či zanícených kožních projevů. Je to mírné, čistící diuretikum a obsahuje rutin, který je dobrý při regeneraci vlásečnic.

Violkový čaj

1 čajovou lžičku sušené violky zalijeme 200 mililitry vroucí vody, necháme vyluhovat a poté podáváme. Čaj pijeme dvakrát denně.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id7326 (vitejdoma.cz/zahradnik#6882)


Přidat komentář