Bambus - pěstování doma

Bambus vyžaduje světlé a v létě i velmi teplé místo. V létě bambusům každé tři týdny dopřejeme hnojivou zálivku. V interiérech dorůstá bambus výše kolem 1 metru. Hlavní výhony jsou u bambusu silné a dřevnaté.

Doporučujeme:

  • Prodej semen a všemožných druhů rostlin -Online obchod osiva-semena.cz má velice zajímavý** ** sortiment, kde naleznete širokou škálu semínek od zeleniny roztodivných tvarů a barev, ** až po exotické ovoce.** Jejich cílem je přinášet semena a rostliny neznámá a nevídaná.Neváhejte a vysejte si rostliny dle svých představ!

Babmbus - bambusa vulgaris

Bambusa vulgaris (také bambus), patří do čeledi trávovitých. Tato rostlina patří mezi vzácné rostliny našich domovů. Rod Bambusa, který čítá mnoho druhů, popsal slavný Liného žák, německý botanik a ředitel botanické zahrady v Erlagenu Johann Christian Daniel von Schreber (1739-1810).

Bambus - pěstování

Bambus roste volně v tropickém pásmu celého světa a dorůstá až výšky okolo 4 metrů. Bambusovými výhonky se živí převážně pandy. Rostlina má zašpičatělé úzké listy, které vyrůstají na jemných tenkých větvičkách. Hlavní výhony jsou u bambusu silné a dřevnaté. Listy nerostou vzpřímeně, ale lehce se sklanějí. V interiérech dorůstá bambus výše kolem 1 metru.
Bambus vyžaduje světlé a v létě i velmi teplé místo. Můžete ho také přenést ven.

Bambus -zalévání

V letním období je velmi důležitá pravidelná zálivka, protože rostlina většinou zaschne, když třeba jen jednou na ni zapomeneme. Svinutím listů nám rostlina sama napoví, že potřebuje vláhu.

Bambus - hnojení a substrát

V létě bambusům každé tři týdny dopřejeme hnojivou zálivku. Každý rok z jara je vhodné bambus přesadit do čerstvé běžné květinářské zeminy. Bambusy jsou také citlivé na přemokření, proto je vhodné při přesazování dát na dno květináče minimálně 2 centimetrovou drenážní vrstvu.

Bambus - množení bambusu

Množení bambusu v domácích podmínkách je velmi obtížné. Měli bychom proto množení nechat raději odborníkovi.

Doporučujeme:

  • Prodej semen a všemožných druhů rostlin -Online obchod osiva-semena.cz má velice zajímavý** ** sortiment, kde naleznete širokou škálu semínek od zeleniny roztodivných tvarů ** a barev, až po exotické ovoce.** . Jejich cílem je přinášet semena a rostliny neznámá a nevídaná.Neváhejte a vysejte si rostliny dle svých představ!

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id7363 (vitejdoma.cz/zahradnik#8794)


Diskuze a zkušenosti

Anna27 | 01.01.2013 11:52
Bambus bez zeminy Dobrý den, dostala jsem před pár dny bambus (tzv. pro štěstí). Je to soubor asi 20 vysokých k sobě svázaných bambusových větví, ze kterých rostou mladé výhonky. Je ne v nízké mističce, bez hlíny, má v misce jen jakousi molitanovou výložku nasáklou vodou. Předpokládám, že takhle dlouho nevydrží. Myslíte, že jej mohu na jaře přesadit do většího květináčku s hlínou, jak popisujete v čllánku? Děkuji za odpověď!

dudor | 21.04.2013 12:51
@Anna27 Ahoj, tzv. lucky bamboo je ve skutečnosti dracena, můžeš jej tedy zasadit do hlíny, ale jednotlivé stonky dej dál od sebe, protože si jinak budou konkurovat a nebude se vyvíjet tak rychle. Použij obyčejný substrát pro pokojové rostliny. V květináči ti rostlina déle vydrží, protože ve vodě přibližne po půl roce uhyne na nedostatek živin.

Ondřej Polák | 21.09.2017 05:43
Dobrý den, nedávno jsem si koupil v marketu jednotlivý bambusy ve skle kde na dně jsou barevný kamínky. A je podzim, mám je už zasadit nebo počkat na jaro? Děkuji


Přidat komentář