Hlíva ústřičná - pěstování

Hlíva se těší velikému zájmu pěstitelů, i těch amatérských. Vyvíjecí se plodnice je vhodné rosit několikrát denně odstátou vodou pokojové teploty. Výnosy hlívy dosahují 10 - 30% hmotnosti substrátu.

Hlíva ústřičná a její pěstování

Pěstování hlívy ústřičné v předem připravených pytlích se speciálním substrátem a sadbou je poměrně jednoduché a zvládne ho téměř každý. Hlíva se těší velikému zájmu pěstitelů, i těch amatérských. Výnosy hlívy dosahují 10 - 30% hmotnosti substrátu. Tyto pytle se sadbou můžete zakoupit ve specializovaných prodejnách, zabývajících se pěstováním a prodejem hub.

Vhodné podmínky a stanoviště pro pěstování hlívy ústřičné

Substrát s hlívou v původním obalu umístěte do prostoru s vlhkostí cca 85% a teplotou kolem 10 až 18°C. Tvořící se plodnice vyrůstají z otvorů, které jsou již v obalu prořezány. Hlíva potřebuje pro správný vývoj plodnic rozptýlené světlo. Vyvíjecí se plodnice je vhodné rosit několikrát denně odstátou vodou pokojové teploty pomocí rozprašovače na květiny.

Hlíva ústřičná a její sklizeň

Hlívu ústřičnou sklízíme těsně před tím, než začne vypouštět výtrusy (bílý prášek). To, že hlíva začne vypouštět výtrusy, poznáme tak, že střední kloboučky v trsu plodnic začnou narovnávat podvinuté okraje do roviny. V tu chvíli je dobré vykroutit celý trs. Substrát plodí do doby než jeho obsah změkne a objem se značně zmenší.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id7370 (vitejdoma.cz/zahradnik#8863)


Diskuze a zkušenosti

milan | 21.05.2009 19:04
hliva ve spalku chet bych pěstovat hlivu ve spalku ve sklepě.jak na to?


Přidat komentář