Kokosovník ořechoplodý - pěstování

Kokosovník ořechoplodý – substrát. Kokosovník ořechoplodý – hnojení. Kokosovník ořechoplodý – přesazování. Kokosovník ořechoplodý - choroby a škůdci. Návod na pěstování Kokosovníku ořechoplodého.

Cocos nucifera - Kokosovník ořechoplodý

Palmy jsou rostliny, které slouží převážně k výzdobě interiérů. Proč si také nepořídit nějakou palmu? Například kokosovník. Návod na pěstování Kokosovníku ořechoplodého. Kokos je významnou světovou olejninou.

Kokosovník ořechoplodý – stanoviště

Kokosovník ořechoplodý vyžaduje světlé stanoviště v bytě, ne však přímé sluneční světlo.

Kokosovník ořechoplodý – teplota

Rostliny vyžadují teplotu 25 – 28 °C. V zimě by teplota při pěstování cocosu neměla klesnout pod 18°C.

Kokosovník ořechoplodý – substrát

Cocos nucifera vyžaduje propustný živný substrát s větším podílem rašeliny. Vhodný pěstební substrát pro pěstování kokosovníku, se skládá z rašeliny a písku.

Kokosovník ořechoplodý – zálivka

Rostliny vyžadují pravidelnou zálivku, nesnášejí však přemokřený substrát.

Kokosovník ořechoplodý – hnojení

Cocos hnojíme 1 x týdně vícesložkovým hnojivem pro pokojové rostliny.

Kokosovník ořechoplodý – přesazování

Rostliny přesazujeme, pokud kořeny vyčnívají z květináče. Palmy špatně snáší časté přesazování.

Kokosovník ořechoplodý – množení

Cocos nucifera množíme převážně semenem. Semena dva dny před výsadbou máčíme v teplé vodě (30 – 35°C). Poté semena vysazujeme do substrátu. Když jsou palmy velké 10 centimetrů, musíme je přesadit do květináče.

Kokosovník ořechoplodý - choroby a škůdci

Zahnědlé špičky listů

Příčinou je suchý vzduch. Během teplého počasí nezapomínejte listy pravidelně rosit. Dalšími možnými příčinami mohou také být nedostatečná zálivka, chladný vzduch či poškození.

Žloutnutí listů kokosovníku

Příčinou je nedostatečná zálivka. Při nedostatečné zálivce budou během letních měsíců kořeny palmy trpět suchem.

Hmyz

Obtíže může způsobit sviluška, puklice a vlnatka.

Drobné hnědé skvrny na listech

Příčinou je skvrnitost, která byla vyvolaná přelitím nebo nachlazením. Napadené listy odstraňte. Další možnou příčinou může být velmi tvrdá zálivková voda.

Hnědé listy

Bývá přirozené, pokud ty nejspodnější palmové listy hnědnou a klopí se. Odstraňte je ne trháním, ale odříznutím. Při hromadném hnědnutí listů navíc ve spojení s hnilobou je příčinou přelití.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id7403 (vitejdoma.cz/zahradnik#9556)


Přidat komentář