Pěstování růží - růže v nádobách

Růžím se daří na slunečném, vzdušném stanovišti chráněném před větrem. Půda musí být dobře propustná, kořeny nesmí stát dlouhodobě ve vodě. Na jaře děláme u růží řez několik centimetrů nad podnoží (na 3 - 4 očka) a rostliny důkladně přihnojíme.

Prodej rostlin

  • Prodej rostlin online - Nejširší sortiment rostlin, pro Vaší okrasnou zahradu. Ovocné stromky, jahodníky, živý plot, okrasné trávy, růže, hnojiva aj.

  • Umělé květiny online - Naleznete zde ucelenou nabídku krásných Bonsají, umělých květin, od těch nejdrobnějších květů až po vzrostlé stromy a keře. Velké množství řezaných květů a kytic.

Pěstování růží - růže v nádobách**

**

Současný bohatý sortiment umožňuje také pěstování růží v nádobách. Posledních 20 let se rychle a úspěšně rozvíjí šlechtění drobnokvětých kompaktních růží, určených pro omezený prostor. Do nádob používáme nízké keříčkové růže, někdy označované za terasové, nebo miniaturní růže. Vyznačují se kompaktním tvarem a dlouho kvetou. Dosahují maximální výšky kolem 50 - 60 cm. Květy jsou sice menší než u standardních zahradních růží, ale bujně kvetou od května do zámrazu.

Pěstování drobnokvětých růží - růže na balkón

Růžím se daří na slunečném, vzdušném stanovišti chráněném před větrem. Půda musí být dobře propustná, kořeny nesmí stát dlouhodobě ve vodě. Růže v nádobách mohou zdobit balkon, slunné místo v bytě, na schodišti, terase apod.

Péče o růže - hnojení a pěstování růží

Na jaře děláme u růží řez několik centimetrů nad podnoží (na 3 - 4 očka) a rostliny důkladně přihnojíme. Naposledy hnojíme v červenci. Pravidelně odstraňujeme odkvetlé květy. Důležitá je u růží také zálivka. Při nedostatku vody růže málo kvetou. Zaléváme přímo ke kořenům. Týdně by jedna rostlina měla dostat 9 až 18 litrů vody. Rostliny v nádobách důsledně chráníme před mrazy.

Růže v nádobách - přezimování růží

Přezimujeme je na chladném tmavším místě při teplotě kolem 5 °C. Ponecháme-li je venku, podložíme nádobu izolací (polystyren nebo dřevo), obložíme ze stran a ovážeme. Osvědčilo se také omotání bublinkovým polyetylénem. Keřík ještě přikryjeme chvojím. Stromkové růže navíc chráníme v místě štěpování korunky na kmínku.

Zazimování růží

Velice důležitou součástí zazimování růží je odstranění opadaných listů, které jsou často napadeny řadou chorob a škůdců. Při následném zahrnutí keříků zeminou bychom tak poskytli všemu škodlivému dobrý úkryt před zimou. Růže po vypletí záhonu a odstranění spadaného listí přihrneme zeminou, kterou lze doplnit o vyzrálý kompost nebo rozleželý hnůj. Navršení zeminy ochrání krček keříku před namrznutím. Keřík by sice na jaře obrazil, ale do podoby planého šípkového keře. Pro stromkové a roubované růže platí rovněž důkladné zazimování. Zakrýt musíme zejména kmínek pomocí slámy a jutoviny, kterou vyplníme slámou a omotáme kolem kmínku.

Prodej rostlin

  • Prodej rostlin online - Nejširší sortiment rostlin, pro Vaší okrasnou zahradu. Ovocné stromky, jahodníky, živý plot, okrasné trávy, růže, hnojiva aj.

  • Umělé květiny online - Naleznete zde ucelenou nabídku krásných Bonsají, umělých květin, od těch nejdrobnějších květů až po vzrostlé stromy a keře. Velké množství řezaných květů a kytic.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id7364 (vitejdoma.cz/zahradnik#8798)


Diskuze a zkušenosti

Jana Součková | 31.10.2014 16:35
Pěstování růží Růže jsou úžasné rostlinky, které nádherně rozzáří každou zahradu. Možná proto není jejich pěstování úplně jednoduché. Mně už pár let usnadňuje péči o ně tenhle web: http://www.ruze.cz/. Najdu tam skoro vždycky to, co potřebuji a jejich rady hlavně fungují.


Přidat komentář