Adventní věnec - výroba

K věnci přivažte drátkem šišky. Dekorace v podobě sušených jablek, pomerančů, šípků, skořicových plátků či ořechů připevněte jemným drátkem, vteřinovým lepidlem nebo speciálním tavným lepidlem.

Tradice adventních věnců

Tradice adventních věnců pochází z 19. století, kdy německý duchovní Johann Vicher pověsil na strom mohutný věnec se 24 svícemi a každý adventní den zapálil jednu. Dnešní adventní věnec má svíčky čtyři. Podle tradice je třeba každou adventní neděli zapálit jednu svíčku (třeba vlastní výroby) adventního věnce.

Výroba adventního věnce

Základem každého věnce je slaměný kruh nebo polystyrénový věneček, který lze koupit v zahrádkářství. Věneček či kruh pak obalíte chvojím tak, že jednotlivé větvičky připevníte k věnečku jemným drátkem. Nejlepší chvojí je takové, které po uschnutí neopadává (např. jedle nebo tuje). Pokud se vám věnec vyrábět nechce, můžete jej zakoupit hotový. K výrobě se vám může hodit také aranžovací hmota.

Zdobení adventního věnce

Místa věnce, kde budete dávat svíčky, probodněte z druhé strany dlouhými hřebíky. Na ně pak upevněte svíčky (půjde to lépe, nahřejte-li je nad plamenem). K věnci přivažte drátkem šišky. Dekorace v podobě sušených jablek, pomerančů, šípků, skořicových plátků či ořechů připevněte jemným drátkem, vteřinovým lepidlem nebo speciálním tavným lepidlem, které drží nejlépe. Zhotovení dekorací je otázkou fantazie. K červených svíčkám dobře ladí také ozdoby ze slámy a různé mašličky a perličky.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id7477 (vitejdoma.cz/zahradnik#9442)


Přidat komentář