Druhy skleníku

V nevytápěném skleníku je nutné počítat s dlouhodobějším zimním poklesem teploty pod bod mrazu. Problémem často bývá i značný teplotní rozdíl mezi dnem a nocí, který se především na konci zimy může vyšplhat až na 30 °C.

Doporučujeme :

 • Výroba pergol Kroměříž - firma pana Bureše poskytuje výrobu skleníků z lexanu. Výroba přístřešků a zasklení. Kompletní stavbu pergol. Širokou nabídku** zimních zahrad, zastřešení balkonů a bazénů**. Kontaktovat ho můžete na tel. : 606 826 822, nebo emailu :** bures.j.km@tiscali.cz**

Skleník a jeho druhy

Jaký si pořídit skleník? Skleníky jsou např. malé, velké, fóliové, plastové, s železnou konstrukcí, s plastovou konstrukcí, s dřevěnou konstrukcí a nebo také existují přenosné hliníkové skleníky. Při koupi skleníku byste se měli poradit s prodejcem, který vám určitě rád poradí, jaký skleník se hodí na vaši zahradu. Zde naleznete informace o základním rozdělení skleníků.

Skleníky vytápěné

Jedná se o tropické skleníky, v nichž teplota neklesá pod 15 °C. Jejich provoz je dosti nákladný, s tímto typem skleníku se u nás můžeme setkat většinou jen v botanických zahradách a arboretech. Jedná se obvykle o dosti rozsáhlé stavby. U malých skleníků s jednoduchým krytem ze skla nebo plastu se permanentní vytápění téměř nikdy nevyplatí.

Přitápěné temperované skleníky

Teplota se v takovém skleníku udržuje na nejnižší možné hranici pěstební teploty. V závislosti na konkrétních požadavcích pěstovaných rostlin se může minimální teplota pohybovat od – 3 do + 10 °C.

Nevytápěné studené skleníky

V nevytápěném skleníku je nutné počítat s dlouhodobějším zimním poklesem teploty pod bod mrazu. Problémem často bývá i značný teplotní rozdíl mezi dnem a nocí, který se především na konci zimy může vyšplhat až na 30 °C. Proto je nutné studený skleník dobře větrat. Vegetační sezóna začíná ve studeném skleníku často o 4 – 6 týdnů dříve, její konec se prodlouží mnohdy až o 2 měsíce.

Skleník – druhy konstrukcí

 • **Ocelová konstrukce
  **
 • **Plechová konstrukce
  **
 • **Hliníková konstrukce
  **
 • **Plastová konstrukce
  **
 • Dřevěná konstrukce

Doporučujeme :

 • Výroba pergol Kroměříž - firma pana Bureše poskytuje výrobu skleníků z lexanu. Výroba přístřešků a zasklení. Kompletní stavbu pergol. Širokou nabídku** zimních zahrad, zastřešení balkonů a bazénů**. Kontaktovat ho můžete na tel. : 606 826 822, nebo emailu :** bures.j.km@tiscali.cz**

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id7506 (vitejdoma.cz/zahradnik#9720)


Přidat komentář