Jahodník a choroby jahodníku

Jahodník a jeho choroby. Skvrnitost listů jahodníku. Květopas jahodový, choroba jahod. Černání plodu jahodníku. Fytophtorová hniloba rhizomů a plodů jahodníku. Fytophtorová hniloba rhizomů a plodů jahodníku.

Jahodník a jeho choroby

Jahody jsou ovoce, které máme všichni velmi rádi. Pěstování jahod není náročné, avšak ne zcela jednoduché.** Důležité při pěstování jahod je, abychom zabránili výskytu chorob a škůdců.** Pokud už rostlina byla napadená, zde naleznete návod na účinnou ochranu proti těmto chorobám.

Skvrnitost listů jahodníku

Příznakem této choroby jsou bílé 3 – 4 milimetry velké skvrny na listech jahodníku, které se postupně zvětšují. Listy následně zasychají.

Ochrana

Jahodník ošetřujeme po sklizni plodů. Účinné přípravky proti skvrnitosti jsou **Dithane DG Neotec, Champion 50 WP nebo Novozir MN 80. **

Květopas jahodový . choroba jahod

Květopas jahodový je malý zelený brouček, který napadá poupata a listy jahod.** Brouci kladou vejce do květů a larvy je následně vyžírají. Poupata vadnou, opadají. **

Ochrana

Napadené listy a plody jahodníku musíme sbírat.Také můžeme rostliny po sklizni ošetřit fungicidním přípravkem **ACTELLIC 50 EC, DECIS FLOW 2.5, KARATE 2.5 WG, ZOLONE 35 EC, ZOLONE WP. **

Černání plodu jahodníku - choroby jahodníku

Příznakem jsou červené svinuté listy a hnědé plody.

Ochrana

Rostliny ošetříme fungicidním přípravkem ALIETTE 80 WP.

Fytophtorová hniloba rhizomů a plodů jahodníku

Dochází k náhlému vadnutí a zasychání starších a postupně i mladších listů. Následně infikované rostliny hynou. Příčinou vadnutí a zasychání je poškození kořenů, které postupuje od krčku rostliny směrem dolů. Choroba také napadá řapíky a květní či plodové stopky.

Ochrana jahodníku

Jahodník ošetřujeme po sklizni plodů např. přípravkem** ALIETTE 80 WP. **

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id7509 (vitejdoma.cz/zahradnik#9763)


Přidat komentář