Kompostér - dřevěný, plastový, výhody a nevýhody

Chcete si založit kompost, ale nemáte dostatečné místo na své zahradě? Chcete se také vyhnout nevzhledné hromadě kompostu, zápachu a létajícímu hmyzu? Ideálním řešením je kompostér.

Výhody kompostéru - kompost a místo pro kompost

Velkou výhodou kompostéru jsou jeho malé nároky na místo pro kompostování. Kompostér Vám vytvoří plnohodnotný, na výživné látky bohatý humus v podstatně kratší době než kompost vytvořený zcela přírodní cestou. S kompostérem se také vyhnete nevzhledné hromadě kompostu spojené se spoustou zápachu a létajícího hmyzu.

Kompostér a jeho druhy

  • plastový kompostér 
  • dřevěný kompostér

Kompost a co lze kompostovat

Zbytky ovoce a zeleniny, chemicky neošetřený chlévský hnůj, drcenou slámu, plevel před květem a tvorbou semen, popel, sedliny z kávy a čaje, vaječné skořápky, drcené větve (kdy skvěle využijete drtič odpadů), piliny, drcené seno a slámu, zvadlé listí a zvadlou trávu (není vhodné listí z topolu, břízy, dubu, magnólie, ořechu a kaštanu), posklizňové drcené zbytky kořenů , zbytky jídel, slupky z brambor, atd.

Co do kompostéru nedávejte

Jakékoliv kovy, plasty, popel a zbytky z cigaret, sklo, keramika, kůže, kosti, zbytky masa a jídel, nať z brambor, plevel po odkvětu rostliny, větší množství jehličí, odřezky z tújí, předem neupravené (kvašením apod.) zvířecí a lidské výkaly (kromě chlévského hnoje se slámou), nemocné a chemicky ošetřené listí, nemocné zbytky rostlin (včetně kůry z citrusových plodů apod.).
**## **Drtič odpadu

** Nežádoucí odpad může doslova pohltit také vaši domácnost. Ale „kam s ním”? Jednoduchým řešením je pořídit si **drtič kuchyňského odpadu - jak pracuje a na co všechno jej lze použít?

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id7465 (vitejdoma.cz/zahradnik#9353)


Přidat komentář