Mravenci

Tipy a triky jak odstranit mravence. Proti mravencům je dobrá citrónovou šťávu. Trik proti mravencům s kelímkem od jogurtu. Likvidace mravenců přírodním způsobem. Mravenci a bylinky, které nemají rádi.

Tipy a triky jak odstranit mravence

Dříve než vytáhnete do boje proti mravencům, ujistěte se prosím, o který druh mravenců se ve vaší zahradě jedná. Pokud by se totiž jednalo o mravence lesní, nechte je být, jsou velmi přísně chránění.

Proti mravencům je dobrá citrónovou šťávu

Máte rostlinu nebo strom, který napadli mravenci? Natřete kmen nebo větve citrónovou šťávou. Její vůni mravenci nemají rádi.

Trik proti mravencům s kelímkem od jogurtu

Pokud se kolonie mravenců vrací na vaši zahradu vždy, když je čas k jídlu, máme pro vás jednoduchý prostředek. Postavte nohy svého stolu do kelímků od jogurtu naplněných vodou, to všem mravencům v jejich svačině zabrání.

Likvidace mravenců přírodním způsobem

Choulostivý čich mravenců se často stává jejich osudem - tuto okolnost můžeme také využít pokud na mravence použijeme** prášek do pečiva, plody hřebíčku, skořici nebo pepř**. Mravenci se budou místům vyhýbat.

Mravenci a bylinky, které nemají rádi

Proložte chodbičky a vchody do mraveniště čerstvými listy** levandule, tymiánu, majoránky nebo kebrlíku**. Tyto bylinky mravenci nemají rádi a najdou si rychle jiné místo pro svou kolonii.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id7435 (vitejdoma.cz/zahradnik#8924)


Diskuze a zkušenosti

Martina | 06.03.2014 21:48
Mravenci Ahojte, zde jsem našla také dobré info tak se chci podělit :) http://mravenec.org


Přidat komentář