Odrůdy jablek a skladování

Nejlepší čas na česání jablek je, jakmile plody dorostou do maximální velikosti, ale dosud nezačaly měknout. Vhodnými místy na skladování jablek jsou sklepy zahradních domků, nevytápěné prostory apod. Ideální teplota pro skladování jablek je 0 - 4°C.

Dobře skladovatelné odrůdy jablek

S jablky zacházejte při sklizni opatrně, protože jakékoliv poškození před, během a po česání jablek vede ke snížené schopnosti skladování. Nejlepší čas na česání jablek (chraňte je před strupovitostí) je, jakmile plody dorostou do maximální velikosti, ale dosud nezačaly měknout. Ideální teplota pro skladování jablek je 0 - 4°C.

Ranné odrůdy dobře skladovatelných jablek

### Odrůda ### Sklizeň ### Konzumace
Daria začátek srpna srpen - září
Discovery polovina srpna srpen - září
Hana polovina srpna srpen - září
James Grieve polovina srpna srpen - září
Double Red konec srpna srpen - září
Julia konec července během 10 - 14 dní
Primula polovina srpna během 10 - 20 dní

Podzimní odrůdy dobře skladovatelných jablek

### Odrůda ### Sklizeň ### Konzumace
Akane 1. polovina října nejdéle 2 měsíce
Desert polovina září prosinec - únor
Prima polovina září říjen - listopad
Lord Derby konec září říjen - prosinec
Newton Wonder polovina října listopad - březen

Zimní odrůdy dobře skladovatelných jablek

### Odrůda

### Sklizeň

### Konzumace

Aneta začátek října
říjen - leden
Bohemia konec září
listopad - březen
Delvit polovina října
listopad - únor
Domino polovina října
listopad - březen
Idaret polovina října
prosinec - březen
Jantar polovina října
leden - duben
Melrose polovina října
leden - duben
Resista polovina října
leden - březen
Zvonkové 2. polovina října
únor - květen
## Kde jablka skladovat

Vhodnými místy na skladování jablek (dbejte na vhodné prostředí) jsou garáže, sklepy zahradních domků, nevytápěné prostory (také nevytápěné pokoje v domě). Ideální teplota pro skladování jablek je 0 - 4°C.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id7468 (vitejdoma.cz/zahradnik#9398)


Přidat komentář