Vlnatí červci - vlnatky

Vlnatky škodí sáním.Tito škůdci, kteří také patří k červcům, jsou růžoví až světle hnědí, 2–3 milimetry dlouzí. Vlnatky jsou usazeny ve větších koloniích, zejména na kořenovém krčku, na spodní straně listů nebo v paždí větví rostlin.

Vlnatí červci – vlnatky

Tito škůdci, kteří také patří k červcům, jsou růžoví až světle hnědí, 2 – 3 milimetry dlouzí. Jsou trvale pohybliví a nemají pevné štítky. Jejich voskové výpotky tvoří bělavé vlnaté chuchvalce, pod kterými je živočich často zcela ukryt.

Jak vlnatky na rostlinách škodí

Vlnatky jsou usazeny ve větších koloniích, zejména na kořenovém krčku, na spodní straně listů nebo v paždí větví rostlin. Vlnatky škodí sáním. Vlnatkám se velmi dobře daří v suchém a teplém vzduchu. Příčinou napadení rostliny vlnatkou je ochromený nebo úplně zastavený růst celé rostliny.

Ochrana rostlin před vlnatkou

Chomáčky vytvořené vlnatkou potřeme olejem. Také je vhodné zvlhčit prostředí, nebo použít speciální postřiky ,např. Biool (olejová emulze) nebo Mospilan 20 SP, Sumithion, Applaud WP, Actellic 50 EC, Talstar 10 EC.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id7469 (vitejdoma.cz/zahradnik#9404)


Diskuze a zkušenosti

Věra-Hůrka | 15.02.2014 08:24
vlnatí červci-vlnatky Dobrý den.Mám v bytě vlnatky a bojuji s nimi už několik let.Nejvíce mi napadli tlustici,které letos bude 36 let.Používala jsem Talsrtar,různé olejové přípravky i v časopise Zahrádkář poradili voda,olej a mýdlo a nic nepomohlo.Ve středu jsem byla v Perfektě a našla jsem tam postřik Careo s dlouhodobým účinkem. Hned jsem kytky postříkala a žasnu.Tlustice během 3 dnů začala obrážet, stepní růže to samé.


Přidat komentář