Choroby pokojových rostlin

Pokojové rostliny může snadno napadnout některá plísňová choroba. Pokud se jí zbavíte hned, v jejím ranném stadiu, šance na přežití rostliny jsou vysoké. Poradíme vám, jak se vypořádat s nejčastěji se vyskytujícími chorobami pokojových rostlin.

Plíseň šedá - choroba rostlin

Tato houba napadá rostliny ve vlhkém a chladném prostředí, nejčastěji ve sklenících. Projevuje se šedým plísňovým povlakem. Obvykle ještě před tím, než na rostlině vyroste povlak, začnou listy i květy mokvat.

Plíseň šedá - léčba

Odstraňte poškozené části rostliny a udržujte prostředí teplejší a sušší. Účinné jsou proti této houbě téměř všechny fungicidy.

Choroby pokojových rostlin - padlí

Tato choroba se projevuje bílým moučným povlakem, především na listech rostliny. Vzniká v horkém a suchém prostředí. Snižuje funkci listů a postupně vede k odumírání napadených částí rostlin.

Padlí - léčba

Upravte teplotu a vlhkost a poté použijte postřik na bázi síry. Údajně také pomáhá slabý roztok slané vody.

Choroby pokojových rostlin a rez

Choroba zvaná rez vytváří na povrchu listů bílé skvrny a na jejich spodní části rezavé prstence.

Rez - léčba

Napadené listy odstraňte. Použijte postřik na bázi síry. Je-li rostlina napadená silně, zlikvidujte ji celou.

Pokojové rosliny a čerň

Tato houba vytváří na listech černý povlak. Jejím původcem jsou většinou mšice nebo molice. Protože choroba zabraňuje fotosyntéze, zpomaluje růst rostlin.

Choroby pokojových rostlin - čerň a léčba

Setřete z listů černý povlak vlhkým hadříkem. Rostlinné škůdce pak zlikvidujte insekticidem.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id7613 (vitejdoma.cz/zahradnik#9560)


Přidat komentář