Kukuřice setá - cukrová

Kukuřice setá se používá zejména při onemocněních močových cest, zklidňuje trávicí trakt, snižuje vysoký krevní tlak, snižuje hladinu krevního cukru, v tradiční čínské medicíně se používá při onemocněních jater.

Kukuřice setá cukrová - Zea mays saccharata

Kukuřice setá cukrová se stále víc pěstuje na polích i v zahradách. Má velký obsah vitamínů, a proto se také používá v lidovém léčitelství k léčení močového měchýře a travícího ústrojí.

Lidové názvy

Kukuřici seté se také říká žito vlašské, žito selské, žito turecké.

Sběr a sušení

V době květu (červenec- srpen) visí z konců palic kukuřice niťovité čnělky. Nazývají se také kukuřičné vlasy. Právě ty jsou léčivou částí rostliny. Kukuřičné vlasy se odřežou před opylením a rychle se ve stínu usuší.

Účinné látky

Kukuřičné blizny obsahují saponin, silici, hořčiny, třísloviny, pryskyřice, olej, cukry, minerální látky, koenzymu Q, mangan, vitamín B1.

Použití

Kukuřice setá se používá zejména při onemocněních močových cest, zklidňuje trávicí trakt, snižuje vysoký krevní tlak, snižuje hladinu krevního cukru, v tradiční čínské medicíně se používá při onemocněních jater.Také se podílí na zlepšení výkonnosti mozku, zlepšuje náladu, stará se o zdravou kůži , vlasy a nehty.

Čaj z kukuřice seté

1 čajovou vrchovatě naplněnou lžíci kukuřičných vlasů zalijeme 250 mililitry vroucí vody. Krátce vyluhujeme a čaj pijeme neslazený 1x až 2x denně.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id7554 (vitejdoma.cz/zahradnik#6778)


Přidat komentář