Péče o rostliny - ošetřování

Suché výhonky odstraňujeme. Štětečkem čistíme listy. Hadříkem omýváme rostlinku a nezapomeneme ani na krásný lesk. I rostlinka se chce líbit a být okrasou pro váš domov. Postarejte se o své rostliny.

Odstraňování suchých listů

Suché výhonky a povadlé listy rostliny značně vyčerpávájí, proto je nezbytné rostliny pravidelně kontrolovat a odumřelé či nemocné části odstraňovat. Při té příležitosti také kontrolujeme, zda rostliny nenapadli škůdci nebo nějaká infekce. Teprve po této proceduře začnou rostliny dýchat a jsou připraveny k vlastnímu čištění a ošetřování. Je pravda, že každá pokojová rostlina vyžaduje jinou péči, a proto ne každá ocení omývání vodou. Jedná se zejména o rostliny s chloupkatými listy. Nároky rostlin se také během roku mění.

Čištění rostlin

Štětečkem čistíme rostliny, které mají na listech chloupky (např. africké fialky, begónie). Tyto rostliny nesmí přijít do přímého kontaktu s vodou, protože by zanechala na jejich listech hnědé skvrny.

Omývání rostlin

Pokojové rostliny s hladkými listy, např. singonium, břečťany, dracény, filodendrony omýváme lehce namočeným hadříkem. Voda by měla být převařená (měkká), protože tvrdá voda by na nich mohla zanechat bílý povlak.

Lesk pro rostliny

Pokojové rostliny chtějí zářit zdravím a lesknoucími se listy. Takový roztok vody s jemně naředěným pivem může způsobit malý zázrak. Pokud jím přetřeme rostliny s pevnými listy (např. všechny druhy fíkusů), zajistíme jim tak nejen nový přísun kyslíku, ale také krásný lesk. Také rostliny, které mají své stále místo v kuchyni, je třeba ošetřit před kuchyňskými výpary mýdlovým roztokem.

Rosení rostlin

Rosení potěší rostliny, které nepohrdnou pravidelným osvěžováním. Jsou to zejména rostliny, které nemůžeme přenést do vany a také druhy s drobnými listy (např. pepřinec, kapradiny). Používáme rozprašovač, který vodu rozptyluje rovnoměrně. Nesmíme však rosit květy, protože by se mohly odbarvit.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id7602 (vitejdoma.cz/zahradnik#9465)


Přidat komentář