Růže

Růže se považuje za nejstarší kulturní rostlinu lidstva, zároveň s nejbohatší tradicí. Její původ sahá až do pravěku flóry naší země. Svědčí o tom četné archeologické vykopávky a historické záznamy.

Druhy růží

Růže se považuje za nejstarší kulturní rostlinu lidstva, zároveň s nejbohatší tradicí. Její původ sahá až do pravěku flóry naší země. Svědčí o tom četné archeologické vykopávky a historické záznamy. Mnohé druhy růží sahají k vrcholům starých kultur Číňanů, Řeků a Římanů, a položily již před dávnými dobami základní kámen k mýtu růže jako královny květin a květin králů.

Druhy růží - Botanické růže

Botanické růže jsou původní druhy z přírody. Tvoří robustní keře, květy bývají jednoduché a vonné. Tvoří šípky vhodné ke konzumaci.

Druhy růží - čajové růže (čajohybridy)

Dosahují výšky 50 až 120 cm. Květy bývají na pevných stoncích v počtu jednoho až pěti. Větší počet květů na jednom stonků je nežádoucí. Květ mívají plný, velký, výrazně zbarvený.

Druhy růží - floribundy, grandiflory

Floribundy, grandiflory jsou čajové růže, které mají vyšší počet květů na stonku.

Druhy růží - miniaturní růže

Miniaturní růže jsou známé drobné růžičky, často prodávané v květinářství jako pokojové rostliny. Hodí se do skalek a nádob, v zimě jsou velmi náchylné na vymrzání. Vysoké bývají maximálně 30 centimetrů. Květy mívají drobné, plné či jednoduché.

Druhy růží - polyantky

Polyantky jsou bohatě kvetoucí růže. Květy jsou jednoduché, drobné, na stonku jich bývá několik desítek.

Druhy růží - popínavé růže

Ačkoli se jim říká popínavé, sami se pnout neumějí. Musíme je vést po konstrukci a vyvazovat.

Tvoří extrémně dlouhé výhony, až 4 metry, které jsou obaleny květy.

Druhy růží - půdopokryvné růže

Tvoří keře s výhony, které se rozkládají široce do okolí. Většinou bohatě kvetou, ale květy jsou drobné a jednoduché.

Druhy růží - sadové růže

Sadové růže jsou vzrůstem podobné botanickým druhům. Mají však šlechtěné květy. Tvoří až 3 metry vysoké keře, které se hodí pro parkovou výsadbu. Bohatě kvetou a mnohdy krásně voní.

Druhy růží - anglické růže

Tyto sadové růže pocházející z Anglie mají typický tvar květů. V současnosti jsou velmi oblíbené také pro jejich jemné vůně.

Růže bývají častou součástí masážních olejů, více čtěte zde.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id7627 (vitejdoma.cz/zahradnik#9740)


Přidat komentář