Tradeskancie

Tradeskancie je teplomilná rostlina. Teplota při pěstování by neměla klesnout pod 18°C. V létě je optimální teplota kolem 20 až 24°C, v zimě 18 až 20°C. Rostlina nesnáší průvan ani prudké změny teploty.

Tradeskancie

Tradeskancie je vytrvalá a poměrně nenáročná trvalka, která kvete velkou škálou barev. Rostlina pochází z Ameriky, kde se tradeskancie pěstuje velmi často dodnes.

 • Umístění

  Tradeskancie má ráda světlo nebo polostín. Na tmavém místě bledne barva listů. Před přímým sluncem rostlinu chráníme.

 • Teplota

  Tradeskancie je teplomilná rostlina. Teplota při pěstování by neměla klesnout pod 18°C. V létě je optimální teplota kolem 20 až 24°C, v zimě 18 až 20°C. Rostlina nesnáší průvan ani prudké změny teploty.

 • Zálivka

  Tradeskancie má ráda vodu, a proto by zemina v květináči neměla nikdy vyschnout. Pěstujeme-li rostlinu při nízké teplotě omezíme i zálivku. Vydatně zaléváme měkkou odstátou vodou. Pokud nemá rostlina dostatečnou zálivku, listy odspodu žloutnou.

 • Vzdušná vlhkost

  Rostlina potřebuje vysokou vlhkost vzduchu ( až 85%). Jsou to tropické rostliny, proto potřebují denně rosit nadzemní části rostliny.

 • Hnojení

  V létě hnojíme tradeskancii 1x za 14 dní polovinou dávky speciálního tekutého hnojiva pro pokojové rostliny, rozpuštěného ve vodě.

 • Přesazování

  Přesazujeme na jaře 1x za rok. Dno květináče vysypeme malými kamínky, aby mohla odtékat přebytečná voda , zeminu při přesazování příliš nestlačujeme. Substrát Tradeskancie má ráda lehkou a propustnou zeminu z části složenou z rašeliny.Nejvhodnější pěstební substrát se skládá z 1 dílu listovky, 1 dílu rašeliny, 1 dílu kompostové zeminy a 1 dílu písku. PH substrátu je 5,5 – 6,5.

 • Množení

  Rostlinu rozmnožujeme dělením kořenů rostliny a nebo také z vrcholových řízků odebraných na jaře. Rostlina velmi dobře zakořeňuje. Vhodné pro lepší zakořenění tradeskancii množené vrcholovými stonkovými řízky je, abychom konce rostlin namočili do stimulátoru a nové rostlinky přikryli průhlednou fólií. Tímto způsobem nám rostlina dříve a lépe zakoření.

 • Choroby a škůdci

  Mezi nejznámější škůdce, kteří na rostlině škodí jsou svilušky, třásněnky, červci, mšice a červci.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id7533 (vitejdoma.cz/zahradnik#6470)


Přidat komentář