Bubnové sekačky

Bubnové sekačky mají silné motory a šípová kola, takže je nezastaví ani členitý, svažitý terén s velkým sklonem. Pokosenou trávu kladou do úhledných a přesných řádků. Výhodné jsou modely s nastavitelnými řídítky (4 polohy) s antivibrační úpravou.

Doporučujeme:

  • Prodej zahradní techniky - e-shop Gronych - Navštivte e-shop s širokým výběrem zahradní techniky všeho druhu. Bohatý sortiment sekaček na trávu, křovinořezů, trávních a zahradních traktorů a drobného nářadí od renomovaných firem.

Kosám a srpům dávno odzvonilo. Dnešními pomocníky pro sekání trávy jsou nejrůznější typy travních sekaček.

Typy travních sekaček

Podle velikosti pozemku i náročnosti jeho terénu si můžeme vybrat ze širokého sortimentu sekaček strunových, rotačních benzinových, elektrických i hybridních. Oblíbené jsou i** sekačky vřetenové**, a to akumulátorové, ruční-pro sekání malých ploch do 150m2- nebo elektrické. Tyto sekačky se vyrábějí v levnějších i dražších variantách pro jednoduchou údržbu malých zahrádek až po výkonnější sekačky pro sekání velkých ploch, pro sekání vysoké nebo dokonce vlhké trávy, doplněných mulčovací jednotkou. Na trhu je i luxusní varianta** automatických sekaček**. Svým designem se téměř podobají robotům. Jsou výjimečně tiché, neprodukují žádné škodlivé emise, pracují bezpečně a efektivně i v naší nepřítomnosti.** Automatické sekačky** jsou však poměrně drahé.

Bubnové sekačky – osvědčený kvalitní standard

Bubnová sekačka je ideální pro kosení trávy na pozemcích s větší výměrou. Ocelové nože, které jsou upevněné po celém obvodu rotačního disku si snadno poradí se vzrostlou trávou na nepravidelně sečených loukách i v sadech a zanedbaných pozemcách. Bubnové sekačky mají silné motory a šípová kola, takže je nezastaví ani členitý a svažitý terén s velkým sklonem.** Pokosenou trávu** kladou úhledně do přesných řádků, což umožňuje následnou snadnou manipulaci. Výhodné jsou modely s nastavitelnými řídítky (4 polohy) s antivibrační úpravou, takže můžeme kosit trávu i podél zdí, pod stromy a keři.Většina typů bubnových sekaček je velmi skladná, snadno se vejde do kufru u auta.

Bubnové sekačky – další výhody

K výhodám bubnových sekaček patří to, že jsou poměrně lehké a ostatní ** sekačky** převyšují svou kompaktní konstrukcí s přidanými bezpečnostními prvky pro ochranu obsluhy, snadnou manipulaci a téměř neomezeným pracovním výkonem. Další výhodou jsou masivní foukaná kola, se kterými se jezdí mnohem snadněji než s malými plnými koly. Žací talíř je ovládán samostatně, proto při přejezdu mimo travní plochu stačí zapnout pojezd, přitom je žací talíř vypnut a neotáčí se. Při sekání v nepřístupném terénu lze** sekačku** ovládat jednou rukou a jít vedle ní. Bubnové sekačky si poradí s trávou vysokou až 150cm a při dodržení správné techniky dokážou posekat i trávu polehlou.

Bubnové sekačky – výrobci

K nejznámějším** výrobcům bubnových sekaček** patří společnosti Honda, Husquarna, Gardena, ale největší tradici mají bubnové sekačky společnosti VARI a.s., která je uvedla na český trh v roce 1997 a dnes jich tato společnost vyrábí přes 10 typů. Bubnové sekačky VARI jsou oblíbeny snad ve všech státech Evropské unie a v mnoha státech afrických. Společné rysy těchto bubnových sekaček spočívají v revolučním technickém řešení dvojitého sekacího disku se zesíleným okrajem, který zaručuje vysokou pevnost a spolehlivou ochranu sekacích nožů. Unikátní uložení výkyvných nožů zaručí, že se při nárazu např. na kámen, že se nože otočí a nepoškodí. S použitím ekologických motorů Honda a pětiletou zárukou řadí tyto bubnové sekačky mezi absolutní špičku na trhu.

Nečekejte až vám tráva přeroste přes hlavu, vyberte si správnou bubnovou sekačku pro vaši zahradu.

Doporučujeme:

  • Prodej zahradní techniky - e-shop Gronych - Navštivte e-shop s širokým výběrem zahradní techniky všeho druhu. Bohatý sortiment sekaček na trávu, křovinořezů, trávních a zahradních traktorů a drobného nářadí od renomovaných firem.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id7677 (vitejdoma.cz/zahradnik#9805)


Diskuze a zkušenosti

Hana Kovářová | 19.05.2013 23:50
startování bubnové sekačky Otava Vážení, strašně se trápím při startování bubnové sekačky Otava s pojezdem. Po servisní opravě to poprvé jde a příště už zase ne. Zdá se, že se nedostane benzín do motoru ani po postupně přidávaném nacucání benzinu po té, když motor nechytne. Zkusila jsem vyšroubovat jakousi nádržku s bílým plovákem v místě gumičky na cucání beznzinu, s povákem zamlít a zase vše zašroubovat, potom se mi podařilo nastartovat. To ale teče benzin po sekačce dolů, nejde nijak chytit - pěkná prasečina :-). Neznáte prosím někdo lepší fintu? Nebo vysvětlení, proč se to děje, jak předejít.. V servisu nedostanu odpověď, jen že je teď v pořádku. Pokud mi někdo budete moci poradit, budu moc ráda. Díky. Hana Kovářová

pulec | 30.05.2013 15:46
Sběr mokré trávy Nevíte někdo o sekačce, která uměla sekat a hlavně SBÍRAT mokrou nebo vlhkou trávu. Nemám moc volného času a nemůžu si tak moc vybírat, kdy sekat trávu, aby byla suchá.

Honza Matějka | 30.05.2013 16:09
Věděl bych Věděl bych, mám jednu takovou doma :)

pulec | 30.05.2013 16:42
Co je to zač Díky za reakci, ale nepiš mi prosím ještě, jakou sekačku máš.

Honza Matějka | 30.05.2013 16:52
Honda Mám sekačku Honda. Označení je HRX a číslo z hlavy teď nevím.

Pulec | 30.05.2013 17:11
Opravdu Hele a opravdu sebere veškerou mokroou trávu do koše?

Honza | 31.05.2013 14:53
Sebere vše Sebere všechno. Včera večer jsem se ještě byl podívat na sekačku, jaký typ to je. Je to HRX 476.

pulec | 31.05.2013 16:00
Koukám na ni Kopukám na tu tovji sekačku. Vypadá dobře, ale ta cena je vysoká. Neplatíš tam spíš za značku?

honza | 31.05.2013 16:12
Nevím Nevím jestli platím za značku, ale plní skvěle to, co jsem od ní za ty peníze očekával. Mám ji 4 roky za tu doby jsem jen vyměnil olej a přebrousil nože.

pulec | 31.05.2013 16:24
no jo ale To já ale tolik dát za sekačku nemůžu... žena by mě zabila

Jirka | 21.03.2014 15:43
sekacka otava Pani Hano tento motor ma dvojitou trisku tak je potreba vycistit i tu spodni ja jsem se jiz stimto pripadem setkal.

martin.wolf | 19.05.2014 11:55
Honda HRX Před rokem jsem koupil Hondu HRX. Je to teda sekačka delux, ale bomba. Sekám pořád a pořád mě to baví, když je pořádnej stroj

pepi1406 | 20.08.2014 15:28
honda Hondu mám roky a doporučuju.


Přidat komentář