Fontánky, jezírka a vodotrysky

Jezírko by nemělo být umístěno v trvalém stínu ale ani na místě osluněném po celý den. Není vhodné ani místo pod košatými listnatými stromy, které znečišťují hladinu padajícím listím.Ideální je místo, kam slunce svítí pět hodin denně.

Doporučujeme:

 • Realizace a zahradní jezírka Pelhřimov - Firma pana Richarda Salajka se zabývá návrhy, realizacemi a údržbou zahrad. Dále montážemi závlahových systémů či stavba zahradních jezírek. Tel: +420 602 746 937 nebo Email: realizace.zahrad@seznam.cz .
 • Realizace, údržba a zahradní jezírka Olomouc - Firma pana Miloslava Špunda se zabývá** realizacemi**, údržbu a zahradními jezírky. Můžete** jej kontaktovat** na Tel: +420 605 952 212 nebo** Email:** sunda.m@seznam.cz .

Fontánky a vodotrysky na zahradě

Vodotrysky a fontánky jsou velmi efektivní doplňky, kterými můžete zkrášlit svoji zahradu. Ve speciálních prodejnách si můžete vybrat z velké škály tvarů a barev vodotrysků i fontánek (můžete si pořídit vodotrysk v podobě delfína, amora a nebo lva).

Základní provozní podmínky čerpadel vodotrysků a fontánek

Zařízení musí být zcela ponořené ve vodě a není možné dopustit,aby čerpadlo pracovalo na sucho. Čerpadla je možné používat pro čerpání při teplotě kapaliny do 35°C. Pomocí tohoto čerpadla není možné pumpovat zápalné kapaliny ani potravinářské tekutiny.

Zahradní jezírka

Chcete si na své zahradě založit také zahradní jezírko? Nic není nemožné. Stačí pouze trocha snahy, která se vám mnohokrát vrátí při pěkném pohledu na své zahradní jezírko.

Jezírko by nemělo být umístěno v trvalém stínu

ale ani na místě osluněném po celý den. Není vhodné ani místo pod košatými listnatými stromy, které znečišťují hladinu padajícím listím. Ideální je místo, kam slunce svítí pět hodin denně. Velmi efektně vypadají vodní jezírka, která jsou oblemovaná malými nebo většími kameny. Ideální jsou žulové nebo břidlicové.

Typy vodních jezírek

 • fóliová jezírka (v rodinných zahradách nejčastější)
 • jezírka se stranami vyloženými přírodními kameny
 • jezírka založená starou klasickou metodou s využitím jílovitého podloží
 • přírodní koupací jezírka

Vodní fontánky

Malé fontánky a kameny, ze kterých teče voda, jsou běžně dostupné v obchodních centrech. Tyto fontánky obdržíte i s rezervní nádrží na vodu, krytem na nádrž, tryskami a čerpadlem. Jsou to malé dekorativní vodní prvky, které vám zútulní a oživí vaše oblíbené zákoutí na vaší zahradě.

Dřevěné kádě pro výzdobu zahrady

Pokud si tedy nemůžete, ať už z důvodů finančních nebo prostorových, zřídit jezírko, neznamená to, že byste se museli vzdát vodního prvku v zahradě. Náhražka v podobě dřevěných kádí osázených lekníny a jinými vodními rostlinami může splnit svůj estetický účel také. Pokud si tedy nemůžete na své zahradě jezírko vytvořit, můžete jednoduše vybudovat vodní plochy, které nejen že vypadají dobře, ale mohou být i přenosné.

Bazén - zahradní bazén

Bazény používáme pro aktivní odpočinek, zábavu, sportovní vyžití, osvěžení. Bazény jsou určeny jak do exteriérů, tak do interiérů zahrad. Dáte-li přednost umístění bazénu do exteriéru, nebo interiéru – záleží na vašich možnostech nejen finančních, ale také prostorových. Vnitřní bazény mohou být využívány celoročně, venkovní bazény umožňují jen sezónní vyžití.

Typy bazénů

 • Plastové bazény
 • Betonové bazény
 • Samonosné (nadzemní) bazény
 • Bazény vnitřní a venkovní

Praktická rada na závěr

Ozdoby a vodní mísy, přes které proudí voda, by neměly být z porézního pískovce, protože jej brzy pokryjí zelené řasy a museli byste tyto nádoby pravidelně a pracně čistit.

Doporučujeme:

 • Realizace a zahradní jezírka Pelhřimov - Firma pana Richarda Salajka se zabývá návrhy, realizacemi a údržbou zahrad. Dále montážemi závlahových systémů či stavba zahradních jezírek. Tel: +420 602 746 937 nebo Email: realizace.zahrad@seznam.cz .

 • Realizace, údržba a zahradní jezírka Olomouc - Firma pana Miloslava Špunda se zabývá** realizacemi**, údržbu a zahradními jezírky. Můžete** jej kontaktovat** na Tel: +420 605 952 212 nebo** Email:** sunda.m@seznam.cz .

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id7651 (vitejdoma.cz/zahradnik#9250)


Přidat komentář