Křovinořezy

Zarůstají Vám keře a nechtěné dřeviny Vaši zahradu? Máme pro Vás tip, jak si s tím hravě poradit. Vyzkoušejte snadno dostupné a snadno ovladatelné křovinořezy. Vaše práce na zahradě se tak stane tím pravým potěšením.

Doporučujeme:

  • Prodej zahradní techniky - e-shop Gronych - Navštivte e-shop s širokým výběrem zahradní techniky všeho druhu. Bohatý sortiment sekaček na trávu, křovinořezů, trávních a zahradních traktorů a drobného nářadí od renomovaných firem.

Snad pro každého** zahradníka**, ať už pro profesionála nebo amatéra, je upravená zahrada tou nejlepší vizitkou. Ovšem bez některých pomocníků by se tato dokonalost těžko obešla. Zejména pokud se jedná o neposedné keře. Nechte se inspirovat ke koupi křovinořezu, který Vám zajisté usnadní Vaši práci.

Snadný pomocník proti nežádoucím porostům

Křovinořezy, nebo také** vyžínače**, či motorové kosy, slouží především k sekání vysoké trávy, zanedbaných porostů nebo křovin, a to pomocí struny nebo ocelových nožů. Bývají využity zejména na těžko dostupných místech, nerovných plochách a svazích, které jsou obyčejným sekačkám jen stěží přístupné. Díky snadno vyměnitelným nástavcům si tak můžete dopřát jak i romanticky vyhlížející anglický trávník, tak i pěkně vytvarovat nebo sestříhat neposedné keře nebo malé stromy, a to až o průměru 15 cm. Křovinořezy jsou obvykle poháněny elektromotorem, nebo spalovacím motorem.

Jak si vybrat správný křovinořez

Při výběru je třeba hledět i na jejich hmotnost, protože křovinořezy poháněné elektromotorem jsou zpravidla, co se váhy týče, lehčí, tudíž jsou ideální pro náročnější a delší práci nebo pro ty, kteří mají slabší ruce. Díky nosným řemenům se zároveň výborně drží a ovládají, což ještě zkvalitní Vaši práci. Záleží – li Vám u křovinořezu na hmotnosti, pak není vůbec žádný problém si jej podle tohoto kritéria vybrat. Hmotnostně nejnižší dostupné stroje se pohybují okolo 5,6 Kg a naopak nejtěžší okolo 8 Kg. Křovinořezy lze rozdělit do tří základních skupin, a sice podle využitelnosti a výkonu.

  • hobby křovinořezy – slouží na občasné zahradní práce bez většího zatížení. Jsou ideální především pro chalupáře a k nepravidelnému použití. Jejich využití se váže samozřejmě na nižší cenu, ale záleží také na výrobci.
  • farmářské křovinořezy – neboli také poloprofesionální přijdou vhod převážně soukromníkům s větší zahradou, kteří jejich výkon zajisté ocení.
  • profesionální křovinořezy – jak už sám název napovídá, využívají je zejména firmy a lidé, pracující s touto technikou denně a za náročných podmínek. Jejich výkon a hmotnost jsou přímo úměrné ceně.

Prodejci křovinořezu

Na trhu lze nalézt spoustu firem a značkových prodejen křovinořezu. Ale i když značka není vždy zárukou kvality, je lepší obrátit se při koupi této techniky na profesionální a zkušené výrobce. Mezi nejznámější prodejce patří firmy Husquarna, Stihl, Bosch, Mountfield, Dolmar, Active a spousta dalších. Cenově se taktéž různé značky liší. Ceny strojů se pohybují v rozmezí od 1 500 Kč až po 25 000 Kč. Vše záleží pouze na podmínkách zákazníka.

Závěrem

Pokud jste tedy majitelem větší zahrady, ať už kutilem nebo profesionálem a rádi byste si usnadnili práci a hýčkali se pohledem na nádherně upravenou zahradu po všech stránkách, pak tuto zahradní techniku jistě velice rádi oceníte.

Doporučujeme:

  • Prodej zahradní techniky - e-shop Gronych - Navštivte e-shop s širokým výběrem zahradní techniky všeho druhu. Bohatý sortiment sekaček na trávu, křovinořezů, trávních a zahradních traktorů a drobného nářadí od renomovaných firem.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id7676 (vitejdoma.cz/zahradnik#9804)


Diskuze a zkušenosti

Dolly | 29.07.2015 16:44
Křovinořez Dobrý den, chci se zeptat zda máte zkušenosti s Honda stroji a právě i s křovinořezi? Díky

Radek J. | 29.07.2015 20:55
Křovinořez Já sice křovinořez nemám, ale mám od HONDY sekačku a pecka. Doporučuju tuhle značku. Nedám na ni dopustit.

Dolly | 30.07.2015 10:03
Křovinořez A jak dlouho už jí máte? A můžete mi říct, jak jste spokojený s poměrem cena/kvalita? Značku neznám je snad skrze auta

Radek J. | 30.07.2015 13:38
Křovinořez Mám motorovou sekačku a jsem spokojený, sekačka mě stála necelých 16 tisíc, a vlastně po dobu 3 let, co jí mám jsem spokojený. Pokud se vám cena zdá dost vysoká muste prostě myslet, že si kupujtet něco, co vám vydrží.

Radek J. | 30.07.2015 13:39
Křovinořez ty motory, který jsou v Honda strojích jsou 4takty, takže ti budou míň žrat a budou mít tedy větší výkon a jsou tišší. A víme všichni, jak může být otravující zvuk sekaček!

Radek J. | 30.07.2015 13:40
Křovinořez dobře a jednoduše se ovládaj u nás seká i žena a to už je co říct :D , je vážně snadný nastartovat, automatický sytič je znát

Radek J. | 30.07.2015 13:41
Křovinořez a mají dva nože, to se výrazně projeví na na mulči

Dolly | 30.07.2015 16:56
Křovinořez Koukám, že Hondě věříte, škoda, že nesháním sekačku. Potřebuju nějaký křovinořez nebo vyžínač na špatně dostupná místa. Ale tu značku si projdu!

Márty | 30.07.2015 19:44
Křovinořez Ahoj, já mám křovinořez, co potřebuješ vědět nebo co tě zajímá ? Snad ti budu moct odpovědět

Dolly | 31.07.2015 08:42
Křovinořez Co všechno z obyčejného křovinořezu můžu dostat. Vím, že je řada typů a značek a rozdílů…

Márty | 31.07.2015 10:51
Křovinořez Honda má 4taktní motory je tižší,a menší spotřebu, menší vibrace a má hodně dobrou ergonomii, na bolení zad můžeš zapomenout

Márty | 31.07.2015 10:51
Křovinořez A pak si vybereš kombinace- strunovou hlavu, trojzubé kotouče nebo ocelové kotouče

Dolly | 31.07.2015 12:45
Křovinořez Aha, to mají docela výběr, to už je asi profi a pro náročnější

Márty | 31.07.2015 14:42
Křovinořez Je to pro náročnější užívání, prostě se dají nasadit různé pilové kotouče pdo houževnatějších porostů nebo náletů, vyřezání slabších větvtí nebo i drobných kmínků stromků

Dolly | 31.07.2015 16:23
Křovinořez A co ty popruhy? Jsou funkční? Mám totiž skoliózu, nechci ty svoje záda víc zatěžovat

Dolly | 31.07.2015 16:24
Křovinořez takže žádný obyčejný pásek? Co řeže?

Dolly | 31.07.2015 16:25
Křovinořez a jak dlouho stroj máte? A ani jsem se nezeptal, zda jste spokojený

Márty | 31.07.2015 19:13
Křovinořez Mám křovinořez už pár let a nemůžu si stěžovat, zatím mě Honda křovinořez nezklaml! Ani jejich přístup.

Dolly | 31.07.2015 20:07
Křovinořez A jaký typ máte? Myslím konkrétně.

Márty | 31.07.2015 20:13
Křovinořez Mám Křovinořezy s dělenou hřídelí (Versatool) a k tomu si dokoupíš, co potřebuješ. Už to vychytaly tak že to mají multifunkční

Márty | 31.07.2015 20:13
Křovinořez Mrkni se na jejich stránky, mají tma vše vysvětleno a přehledný- http://www.hondastroje.cz/zahrada/krovinorezy-s-delenou-hrideli-(versatool) nebo zkus video https://www.youtube.com/watch?v=iQysyywdt_g


Přidat komentář