Ratanový zahradní nábytek

Vzhled ratanového nábytku nepodléhá módě a ani po letech neztrácí nábytek své kouzlo. Ratanový nábytek lze kombinovat s jakýmkoliv jiným nábytkem, kůží, dřevem, čalouněním, sklem i kovem.

  • Ratanový nábytek - nákup online Společnost Axin Trading .s.r.o. se specializuje na prodej ratanového nábytku, jak do interiéru, tak i do exteriéru. Naleznete zde velký výběr ratanových sedacích souprav, křesla, komody, paravany a mnoho dalších.

Ratanový zahradní nábytek - co je to ratan?

Ratan jsou vlastně stonky rychle rostoucí palmy Calamus trachycoleus (Calamus monan), která roste v oblastech Malajsie, Indonésie, jižní Číny a Filipín. Tam jsou tyto palmy pěstovány na speciálních plantážích. Dlouhé stonky mívají průměr od 0,5 cm až do 4 cm. Po celé délce jsou porostlé drobnými ostny. Před zpracováním se nechávají sušit na slunci, dokud ostny, listy a malé oddenky neopadají. Pak se tyto holé tyče palem vaří v sirné lázni, aby byly chráněny před napadením hmyzem. Takto upravený ratan se používá k výrobě zahradního nábytku. Pro výrobu nábytku do interiérů je ještě potřeba mechanicky odstranit kůru, která se využívá na vyplétání. Ohyby se na ratanových tyčích dělají pomocí horké páry.

Ratanový nábytek je opatřen tenkou vrstvou laku

Účel pruhledného laku na ratanovém nábytku je nejen estetický, ale i ochranný.Tato vrstva se po nějakém čase může porušit, avšak nic nebrání, pokud chcete mít křeslo stále jako nové, jej přelakovat.

Výhody ratanhového nábytku

  • Ratanový nábytek vydrží mnohem déle tvrdé podmínky než výrobky z jiných přírodních materiálů.
  • Vzhled ratanového nábytku nepodléhá módě a ani po letech neztrácí nábytek své kouzlo.
  • Ratanový nábytek lze kombinovat s jakýmkoliv jiným nábytkem, kůží, dřevem, čalouněním, sklem i kovem.
  • Ratanový nábytek má tolik svých příznivců i proto, že jeho ošetřování je nenáročné. Prach z něj odstraníte pomocí antistatické prachovky nebo měkkého kartáče, můžete ho omýt měkkou houbičkou s přídavkem saponátu a pak nechat volně oschnout.
  • Ratanový nábytek - nákup online Společnost Axin Trading .s.r.o. se specializuje na prodej ratanového nábytku, jak do interiéru, tak i do exteriéru. Naleznete zde velký výběr ratanových sedacích souprav, křesla, komody, paravany a mnoho dalších.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id7639 (vitejdoma.cz/zahradnik#8896)


Přidat komentář