Relaxace na zahradě

Zahrada může být odrazem životního stylu. Někdo ji využívá především pro zábavu, pro někoho je důležitá funkčnost zahrady. Ať na zahradě milujete jen bazén nebo všechny rostliny, důležité je to, že se na tomto místě cítíte dobře a naplňuje vás klidem.

Doporučujeme:

  • Zahradní nábytek na míru Brno - Firma pana** Miroslava Matouška** provádí veškeré** truhlářské** práce. Dále nabízí kompletní vybavení domů a bytů včetně zahradního nábytku. Tel: +420 721 170 503 ,** Email:** mmnabytek@atlas.cz  .

Když plánujete** novou zahradu**, vždy se nejdříve zamyslete nad tím, co má zahrada poskytnout vám a vaší rodině.  Přizpůsobte zahradu svému životnímu stylu. Atmosféru zahrady mohou podtrhnout zajímavé doplňky.

Doplňky na zahradě

Celkový vzhled zahrady může dotvořit zahradní nábytek, květináče, zahradní keramika, umělé osvětlení nebo sochy.

Zahradní nábytek

Zahradní nábytek vybírejte stejně pečlivě jako zařízení do interiéru. Zahradní nábytek musí především splňovat svůj účel a to je relaxace a odpočinek. Zahradní nábytek by měl působit dekorativně a musí být dost odolný na to, aby vydržel venkovní počasí. Nábytek může být vyroben ze dřeva, bambusu, kovu, plastu.

Kovový nábytek

Kovový nábytek může působit nepohodlně, ale když je kvalitně zpracován a doplněn čalouněním, je velice příjemný.  Údržba kovového nábytku je nenáročná. Když je nábytek kvalitní a má antikorozní nátěr, nemusíte se obávat poškození.

Dřevěný nábytek

Dřevěný nábytek se hodí do každé zahrady. Zručný kutil si může dřevěný nábytek vyrobit sám a přizpůsobit ho tak svým potřebám (velikost, skladnost).  Měkké druhy dřeva jako cedr, borovice a modřín jsou vhodné v případě, že je dřevo pořádně vysušené a pravidelně natírané. Menší údržbu vyžaduje např. jasanové dřevo. Když je zahradní nábytek vystaven přímému slunci nebo na něj často prší, natírejte jej často impregnačním olejem. Zahradní nábytek také může být poškozen plísněmi a houbami.

Květináče a zahradní keramika

Svou zahradu můžete doplnit zajímavým květináčem (ať už s kytkami nebo bez nich), nádobami a zahradní keramikou. Květináče mohou být rozmístěny kolem terasy, bazénu nebo v záhoncích.  Závěsné koše mohou využít ti, kteří mají na zahradě málo místa. Závěsné koše rychle vysychají, jsou-li umístěny na slunném a větrném místě. Ideálními rostlinami do závěsných košů jsou muškáty, petúnie a begónie. Závěsný koš by měl být dobře vyplněn kvalitním kompostem a rašelinou, která bude zadržovat vlhkost.

Umělé osvětlení

Kvalitní osvětlení se používá na terase, v místech na posezení, kolem chodníku a schodů. Toto osvětlení by mělo být dostatečně silné.  Dále se využívá tlumené dekorační osvětlení, které vytváří na zahradě zajímavé efekty.  Svítidla se mohou umístit na zeď, větev, zapíchnout do země. Mnohé zahrady jsou doplněné osvětlením s otevřeným ohněm.

Sochy

Doplnění zahrady o sochy je vždy v úzkém vztahu s celkovou architekturou domu. Důležité je dobré umístění. Socha by měla do svého okolí zapadnout. Socha může na zahradě působit jako dominantní bod nebo může být zabudovaná harmonicky v prostoru.

Relaxace na zahradě

Krásná zahrada obohacena o zajímavé doplňky, je místo, kde můžete pocítit duševní klid. Během letního grilování mohou vaši přátelé obdivovat váš vkus, který se projeví v harmonickém uspořádání celé zahrady. Zahrada vám přináší potěšení a relaxaci.

Doporučujeme:** **

  • Zahradní nábytek na míru Brno - Firma pana** Miroslava Matouška** provádí veškeré** truhlářské** práce. Dále nabízí kompletní vybavení domů a bytů včetně zahradního nábytku. Tel: +420 721 170 503 ,** Email:** mmnabytek@atlas.cz  .

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id7680 (vitejdoma.cz/zahradnik#9808)


Diskuze a zkušenosti

Pája123 | 30.06.2015 19:39
Zahradní nábytek,který vydrží a je designový Ahoj, ráda bych nějaky kvalitní zahradní nábytek, koukala jsem že někdo je pro dřevo jiný pro ratan třetí pro plast. Chci si pořídit něco na sandnou údržbu a hlavně kvalitní! Budu ráda za jakékoliv typy či rady :) Koukám, že tady v článku není ani teď dost vyhledávaný ratan.

Roman Koudelka | 01.07.2015 08:45
Zahradní nábytek,který vydrží a je designový Za mě a vycházím z mých zkušeností doporučuju umělý ratan, je to zajímavej materiál pružnej pevnej, jen je třeba volit kvalitní ratan.

Jaroslav Pěnkava | 01.07.2015 10:46
Zahradní nábytek,který vydrží a je designový my mámedoma na teresa ratanovej nábytek a nemůžu si stěžovat a manželka je ráda,že se nemuís starat o další uklid…

Pája123 | 01.07.2015 14:21
Zahradní nábytek,který vydrží a je designový A když bych teda chtěla na zahradu ten ratan jaká cena je reálná pro kvalitu, chci se vyhnout všech obimarketum ani ikea mě neláká

Pája123 | 01.07.2015 14:22
Zahradní nábytek,který vydrží a je designový Ale zas máme nějaký rozpočet a nejsme Rotchildové :D

Roman Koudelka | 02.07.2015 09:49
Zahradní nábytek,který vydrží a je designový počítej s tím, že za kvalitu si určitě připlatíš, záleží i na tom kolik kusů chceš, a jestli opravdu uvažuješ o nábytku na několik sezón

Jaroslav Pěnkava | 02.07.2015 10:09
Zahradní nábytek,který vydrží a je designový já jsem kupoval minulou sezonu u terassy.cz konkrétně http://www.terassa.cz/nabytek/jidelni-sestavy/itemlist/category/58-jidelni-sestavy-fiesta , pro představu se mrkni na jejich stránky at víš, já jsem si řekl i o vzorky přece jen jsou trošku dražší…. A poslali všechny vzory barvy takže mě nic internet nezkreslil

Pája123 | 02.07.2015 11:31
Zahradní nábytek,který vydrží a je designový vypadáto krásně a uklízíte to? Myslím když je hnusně nebo to máte pod střechou?

Jaroslav Pěnkava | 02.07.2015 13:28
Zahradní nábytek,který vydrží a je designový vůbec, voda v zásadě nevadí ten materiál má nějakou voděodpudivou technologii takže si s tím vůbec nelámem hlavu, jen na zimu dáme pryč potahy- přestojí to všechno počasí

Pája123 | 02.07.2015 19:17
Zahradní nábytek,který vydrží a je designový a to jako nerezne? Neříkejte mi, že to tm necháváte i přes zimu…

Jaroslav Pěnkava | 02.07.2015 21:02
Zahradní nábytek,který vydrží a je designový vůbec jsou to kompletní moduly ani se nic nešroubuje všechno přijde komplet hotový

Roman Koudelka | 03.07.2015 06:57
Zahradní nábytek,který vydrží a je designový no tak teď už vím, my kupovali taky u Terassy, nakonec jsme vybrali tuhle firmu, a jsem spokojeni, ještě jsem uvažoval nad Teekshopem nebo obchodem a to mě známej odradil…


Přidat komentář