Travní traktory - výběr, druhy

Je Vaše zahrada u domu, chaty, chalupy rozlehlá? Udržování zahrady vyžaduje hodně času. Aby Vám také nějaký zbyl na relaxaci a sladké nicnedělání, zpříjemněte si a zrychlete práci při sekání trávy. Místo sekačky si pořiďte travní traktor.

Doporučujeme:

  • Prodej zahradní techniky - e-shop Gronych - Navštivte e-shop s širokým výběrem zahradní techniky všeho druhu. Bohatý sortiment sekaček na trávu, křovinořezů, trávních a zahradních traktorů a drobného nářadí od renomovaných firem.

Řekne-li se travní traktor, pak si většina představí zmenšeninu standardního traktoru, který seká trávu. Travní traktor má však mnohem širší uplatnění. Využijete ho tedy nejen na sečení zahrady, parku, hřišť aj. Travní traktor si poradí také s úklidem napadaného sněhu, provzdušněním trávníku. Kromě toho, je traktor skutečně všestranným pomocníkem. Pro travní traktor není problém přepravit těžší náklad, zamést smetí, sesbírat spadané listí. Sami vidíte, že jeho využití je více než bohaté. A možná, že ještě sami vymyslíte, na co se Vám bude travní traktor hodit.

Rozdělení travních traktorů

Na trhu se setkáte s dvěma základními typy** travních traktorů**, a to s mechanickou převodovkou a hydrostatickou převodovkou. Co se týká motorů u travních traktorů, tak ty jsou** jednoválcové**, nebo dvouválcové. Pak se ještě setkáte s možností odlišného výhozu trávy, a to buď se středovým, nebo bočním výhozem.

Zpátky však k mechanické a hydrostatické převodovce, v čem se liší?

Travní traktory s mechanickou převodovkou

Pořídíte-li si travní traktor s mechanickou převodovkou, budete se cítit, jako byste byli v autě. Samozřejmě, co se týče řazení. Ovládání takového traktoru je totiž podobné, jako u auta. Někdy se nesetkáte s označením „mechanické převodovky“, ale „AutoDrive“. Tento typ převodovky Vám umožní dosáhnout rychlosti až 10 km/h. Jaké výhody plynou z automatické převodovky? Především se můžete těšit na bezúdržbový provoz. A jak je to se samotným ovládáním traktoru? Stačí, když si za pomocí páky vyberete směr, to, zda budete chtít jet dopředu, či dozadu. Ještě si zvolíte rychlost. A poté již jen stačí regulovat pojezd plynovým pedálem. Co se týká převodových stupňů, tak ty se mění** automaticky**.

Travní traktory s hydrostatickou převodovkou

Pokud hledáte** travní traktor**, který by umožňoval maximální komfort při ovládání, pak zvažte nákup travního traktoru s** hydrostatickou převodovkou**. Převodovka disponuje uzavřeným samomazným olejovým čerpadlem. Díky němu Vás čeká údržba jen v minimální míře. Navíc hydrostatická převodovka je velmi trvanlivá. A pokud máte dost řazení ve Vašem autě, pak u travního traktoru s hydrostatickou převodovkou, nenajdete žádnou řadicí páku.

Na co pamatovat při výběru travního traktoru

Nejste stále rozhodnuti, jaký travní traktor zvolit? Pak si zkuste odpovědět na pár otázek. Odpovědi Vás pak vhodně nasměrují. Řekněte si tedy, co v podstatě budete chtít sekat. Rozhodujícím parametrem je také velikost plochy určené pro sekání. U plochy ještě zůstaneme. Vyskytuje se na ní nějaké překážky, a jaké? Zvažujete, že necháte posekanou trávu na místě, nebo ji budete chtít nechat sbírat rovnou do koše? Jak jste na tom s technickými dovednostmi? A v neposlední řadě pak ještě rozhoduje cena. Řekněte si tedy, kolik jste ochotni do nákupu stroje investovat.

Kromě samotného** travního traktoru**, si můžete pořídit i celou řadu příslušenství. V nabídce výrobců je například sněhová fréza, radlice, vyčesávač trávy, mulčovací sada, nebo rozprašovač postřiků. Před pořízením určitého příslušenství se dopředu zajímejte, zda bude kompatibilní k Vašemu travnímu traktoru.

Doporučujeme:

  • Prodej zahradní techniky - e-shop Gronych - Navštivte e-shop s širokým výběrem zahradní techniky všeho druhu. Bohatý sortiment sekaček na trávu, křovinořezů, trávních a zahradních traktorů a drobného nářadí od renomovaných firem.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id7675 (vitejdoma.cz/zahradnik#9803)


Diskuze a zkušenosti

Tom Holý | 29.05.2015 08:28
Zahradní traktor-koupě Dobrý den, mohl by mi někdo poradit konkrétní typ na zahradní traktor, a nejlépe pokud máte osobní zkušenosti. Nechci se pouštět do zbytečného nákupu. Díky

Josef Bílý | 29.05.2015 09:45
Zahradní traktor-koupě Dlouho dobu jsem pracoval u technický služeb, teď už jsem v důchodu. Za ty léta jsme použivali různý nástorje a různý značky. Ale naposled město investovalo do zahradního traktoru Honda a je to oproti tomu minulý traktoru naprostá pohoda. Takže za mě doporučuju mrkn na jejich stránky.

Tom Holý | 04.06.2015 10:24
Zahradní traktor-koupě Díky, koukal jsem na jejich stránky, mají to dobře popsany a vysvětlený, za to palce nahoru. Dokonce jsem se dozvěděl zajímavý věci jako Versamow. Žací nože ovládní atd.

Josef Bílý | 08.06.2015 09:28
Zahradní traktor-koupě Já jsem si od nich před dvěma roky koupil právě sekačku, nemám tak velky pozemek na zahradní traktor, takže benzinová šlape skvěle. Honda má zlatý motory, jsou nezničitelný.

Sláva | 09.06.2015 13:37
Zahradní traktor-koupě Mám traktor od Hondy a provoz je skoro bezúdržbový, na nádrž jezdním asi tak 2 hodiny. Sekání je OK, ovládání velmi jednoduché a mám k tomu i nějaké příslušenství na sníh

Tomáš Holý | 10.06.2015 10:36
Zahradní traktor-koupě Jakou kapacitu má sběrný koš? A je nějaká signalizace?

Sláva | 11.06.2015 12:49
Zahradní traktor-koupě kapacita konkrétně u Honda je cca 6 až 7 sekačkových košů. Pochopitelně záleží na výšce trávy a signalizace je na přístrojovce.

Tom Holý | 15.06.2015 13:07
Zahradní traktor-koupě No a co ten sníh? Co to jako umí?

Sláva | 16.06.2015 08:59
Zahradní traktor-koupě No nasadíš pluh a jedeš, nic na tom nehledej

Tomáš Holý | 17.06.2015 09:37
Zahradní traktor-koupě A jak dlouho ten pluh montuješ?

Sláva | 18.06.2015 14:58
Zahradní traktor-koupě Je tam takovej jednoduchej závěs, do kterýh radlici zavěsíš, zajistíš a jedeš.

Tomáš Holý | 19.06.2015 13:04
Zahradní traktor-koupě Díky zajdu se stejně podívat asi na prodejnu ať mi to všechno předvedou.


Přidat komentář