Vzrostlé stromy

Vybudovat zahradu stojí nemalé úsilí, ale také hodně času. Pokud sníte o zahradě, kterou bude zdobit ušlechtilý trávník, kvetoucí keře a stromy, musíte si počkat tři i více roky. Ovšem nabízí se ještě jedna možnost, vysadit na zahradu již vzrostlé stromy.

Doporučujeme:

  • E-shop a zahradnictví Tomáš Liska - Zahradnictví Liska v okresu Kladno Vám nabízí servis, realizací zahrad na klíč, okrasné školky, kamennou prodejnu, ale také internetový obchod s širokým výběrem rostlin a dřevin, listnatých a jehličnatých vzrostlých stromů, jezírek, postřiků, hnojiv, ale také zahrádkářské potřeby, květináče a truhlíky.

Také obdivujete při svých procházkách upravené zahrady u rodinných domků, chat, chalup? Součástí Vašeho domu je také zahrádka, ale její úprava Vás teprve čeká? Nebo již zahrádku upravenou máte, ale pořád to není jaksi ono? Ovšem myslíte si, že zahrady, takového vzhledu, který si přejete, nikdy nedocílíte? Věšet a ztrácet hlavu je v tomto případě naprosto zbytečné. Můžete totiž Vaši zahradu dotvořit dle Vašich představ již vzrostlými stromy a keři. A nemyslete si, nebudete rozhodně jediní. Třeba zrovna zahrada, kterou nejvíce obdivujete, zdobí také vzrostlé stromy.

Výhody vzrostlých stromů

Dnešní doba je, co naplat, uspěchaná. A to se netýká jen našich pracovních a domácích povinností. Pak se není čemu divit, že nemáme, a kolikrát si ani nemůžeme dovolit, chuť čekat. Nejradši máme věci dostupné a udělaná „teď hned“.

Ušetřený čas

Můžeme to však pojmout i poněkud jinak. Většinu našeho času o všedních dnech, trávíme v práci. A zbytek volného času? Ten věnujeme pochůzkami, nákupy, vařením, uklízením, péčí o děti apod. A tak, když to shrneme, nezasloužíte si trochu toho luxusu a relaxace? Místo toho, abyste o víkendu odpočívali, pak trávíte volné chvíle budováním zahrady. Nemusí to tak být. Pořiďte si již vzrostlé stromy a keře, které tvoří dominantu každé, nejen okrasné, zahrady.

Ušetření financí

Pořízením již vzrostlých stromů ušetříte spoustu péče o mladé stromky. A to ještě nikde není psáno, že kdybyste Váš čas věnovali rostoucím stromkům, že dorostou, neuschnou, nenapadnou je určité choroby apod. A pak je tu ještě jedna věc. Stromky i keře je zapotřebí pravidelně zastřihovat, seřezávat, aby bylo dosáhnutou požadovaného tvaru. A co když se Vám to zrovna nepovede? Co pak? Začnete od začátku? To znamená opětovný nákup stromků.

Široký výběr vzrostlých stromů

Pokud zvažujete, že si pořídíte nějaký ten vzrostlý strom, keř, pak budete nejspíš překvapeni širokým výběrem. Co se týká výšky stromů, tak ty můžete zakoupit od dvou metrů. Není však výjimkou, že jsou v nabídce i stromky a stromy mnohem vyšší, dokonce až patnáct metrů. Co se týká výšky keřů, tak standardní výškou již vzrostlého keře, jsou dva metry. Vždy však záleží, jak u stromu, tak keře, na příslušném druhu. A jak je to s výběrem vzrostlých stromů, co do druhů? Volit můžete například borovici, smrk, jedli, sakuru, javor, lípu, jasan aj.

Konečný vzhled zahrady

Dnes se projektují nejen domy, ale také zahrady. Není ani výjimkou, že někdo využije služeb zahradního architekta. A má to svůj opodstatněný důvod. Tak, jako se snažíme zařizovat každou místnost v našem bytě, aby vše pěkně ladilo, nebylo přeplácané apod., tak i v zahradě je třeba na to pamatovat. Vysázet stromky, keře, rostliny halabala, umí každý. Ovšem navrhnout zahradu tak, aby tvořila příjemné zákoutí, již tak lehké není. Z toho důvodu se uchylujeme k projektování vzhledu zahrady. Plánujeme, kam, který stromek zasadíme, kde bude jen travnatá plocha aj.

Když si zakoupíte malé stromky, místo vzrostlých, i přes sebelepší plánování nemusí být pak konečný vzhled zahrady takový, jaký jste měli vyprojektovaný. Ovšem se vzrostlými stromy je plánování vzhledu zahrady výrazně ulehčené.

S výhodami, které přináší** nákup vzrostlých stromů a keřů** by se dalo ještě dlouho pokračovat. Přeci jenom ještě zmíníme ještě jednu neméně důležitou výhodu, kterou jistě také oceníte. Chcete se alespoň doma těšit soukromí? Když je součástí pozemku Vašeho domova i zahrada, pak je zcela logické, že v pěkných dnech, v ní trávíte volný čas. A určitě není nic příjemného, když relaxujete, čtete si, klábosíte s přáteli na zahradě, a kolemjdoucí doslova civí do Vaší zahrady. Pořídíte-li si vzrostlé stromy, keře, budete tohoto ušetřeni, a to doslova ihned.

Doporučujeme:

  • E-shop a zahradnictví Tomáš Liska - Zahradnictví Liska v okresu Kladno Vám nabízí servis, realizací zahrad na klíč, okrasné školky, kamennou prodejnu, ale také internetový obchod s širokým výběrem rostlin a dřevin, listnatých a jehličnatých vzrostlých stromů, jezírek, postřiků, hnojiv, ale také zahrádkářské potřeby, květináče a truhlíky.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id7673 (vitejdoma.cz/zahradnik#9801)


Přidat komentář