Zahradní nářadí a náčiní pro práci na zahradě

Sázecí lopatka, strunové žací strojky, sekačky na trávu a strunové žací stroje, zahradnický nůž, prořezávací pilka, konev a hadice na zalévání, rýč a rycí vidle, zahradnické nůžky - to jsou základní zahradnické nástroje, náčiní a nářadí.

Doporučujeme:

  • Prodej zahradní techniky - e-shop Gronych - Navštivte e-shop s širokým výběrem zahradní techniky všeho druhu. Bohatý sortiment sekaček na trávu, křovinořezů, trávních a zahradních traktorů a drobného nářadí od renomovaných firem.

Zahradní nářadí nákup online - v internetovém obchodě fiskars-eshop.com nakoupíte od kuchyňsých nožů a vkusných příborů až po zahradní rýče, lopaty i jiné** zahradní nářadí finské výroby**, které každý majitel jakkoli rozměrné zahrádky s chutí využije.

Rýč a rycí vidle - potřebné zahradní náčiní

** Kvalitní rýč a rycí vidle jsou základním nářadím.** Měly by být pevné, má-li se s nimi dobře pracovat a mají-li vydržet delší dobu. Rýč se používá k rytí půdy a k přípravě velkých jam. Rycí vidle jsou vhodné pro přerývání těžké půdy nebo při sklizni kořenové zeleniny. Ploché rycí vidle na brambory jsou navrženy speciálně tak, aby nepoškodili hlízy. Rycí vidle jsou také vhodné na přehazování hnoje a rozhazování mulče.

Zahradnické nůžky

Dobrými zahradnickými nůžkami lze snadno ustřihnout všechny bylinné i dřevnaté stonky do průměru 1 centimetru. Dobře se také ze zahradnickými nůžkami odebírají řízky na množení. Jsou různé způsoby stříhání, vždy však používejte kvalitní a ostré nůžky, aby byl řez čistý a nepoškodili jste stonek.

Konev a hadice na zalévání

Na zalévání rostlin ve sklenících, v kontejnerech a jednotlivých rostlin na zahradě používejte konev. Nekupujte si těžkou konev, aby raději takovou aby se dobře nosila, i když bude plná. Velké plochy se snadněji zalévají hadicí.

Prořezávací pilka

Univerzální prořezávací pilka, zvláště s tepelně zpracovanými, odolnými zuby, se dá použít pro řezání větví s průměrem nad 2,5 centimetru. Pilka je tvarovaná, takže pronikne i do míst, kde je málo prostoru. Rukojeť bývá z plastu nebo dřeva. Vyberte si takovou pilku, která se vám bude dobře držet v ruce.

 

Zahradní náčiní - hrábě

Hrábě používejte ke shrabování spadaného listí a ostatních zbytků, k rozmělňování hrud zeminy a při přípravě rovné plochy na sázení a setí.

Kolečko

Při přemisťování těžkých a objemných materiálů vám zahradní kolečko ušetří spoustu času a také energie. Kolečko z pozinkovaného kovu vydrží déle než z natřeného plechu nebo plastu, ale bude drahší. Tradiční kolečka mívají kovové kolo, ale s kolečkem s pneumatikou se lépe manipuluje, zvláště na nerovném terénu.

Zahradnický nůž

Kvalitní a univerzální zavírací nůž s čepelí z oceli by měl vydržet po dlouhá léta. Používejte ho při odběru řízků, řezu květin, sklizni zeleniny. Čepel udržujte stále suchou a ošetřujte ji olejem.

Sekačky na trávu a strunové žací stroje

Sekačky mohou být ručně vedené nebo poháněné elektromotorem či spalovacím motorem. Jejích žací ústrojí je buď vřetenové nebo rotační. Ruční sekačky jsou vždy levnější, jejich údržba je jednoduchá a jsou ideální pro menší plochy. Pro velké plochy jsou vhodnější sekačky na motorový pohon.

Sázecí lopatka

Při menších pracích na zahradě, jako je odplevelování a práce na malé ploše, používejte ruční kypřič a sázecí lopatku. Toto ruční nářadí lze také používat při výsadbě, přesazování a dělení mladých rostlin nebo malých rostlin a cibulí.

Strunové žací strojky

Strunové žací strojky sekají trávu rotujícím nilonovým vlascem. Lze je použít i k posečení plevelů a jsou zvláště vhodné na malé a stísněné plochy. Strunové strojky jsou poháněny spalovacím motorem nebo elektromotorem.

Základní seznam zahradnického nářadí

Zahradnické nůžky, rýč, rycí vidle, konev, zahradní hadice, hrábě, prořezávací pilka, zahradní kolečko, zahradnický nůž a zahradní sekačka. Zmíněné zahradní náčiní by nemělo chybět v dílně každého správného zahradníka a pěstitele.

 

Doporučujeme:

  • Prodej zahradní techniky - e-shop Gronych - Navštivte e-shop s širokým výběrem zahradní techniky všeho druhu. Bohatý sortiment sekaček na trávu, křovinořezů, trávních a zahradních traktorů a drobného nářadí od renomovaných firem.

Zahradní nářadí nákup online - v internetovém obchodě fiskars-eshop.com nakoupíte od kuchyňsých nožů a vkusných příborů až po zahradní rýče, lopaty i jiné** zahradní nářadí finské výroby**, které každý majitel jakkoli rozměrné zahrádky s chutí využije.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id7642 (vitejdoma.cz/zahradnik#8955)


Přidat komentář